Glosariusz AGH – nowe narzędzie w środowisku systemowym AGH

Glosariusz AGH jest narzędziem, dzięki któremu pracownicy i studenci AGH mogą w prosty sposób sprawdzić anglojęzyczne wyrażenia i zwroty obowiązujące w naszej Uczelni.

Miło nam poinformować, że zakończony został etap realizacji projektu Glosariusz AGH. Jest to narzędzie, dzięki któremu  pracownicy i studenci AGH mogą w prosty sposób sprawdzić anglojęzyczne wyrażenia i zwroty obowiązujące w naszej Uczelni. Taka unifikacja pozwala na zachowanie spójności językowej w komunikacji z zagranicznymi interesariuszami współpracującymi z Uczelnią, wyeliminowanie błędów przy tłumaczeniach, a także usprawni obsługę anglojęzycznych studentów, doktorantów i absolwentów AGH.

W realizację projektu zaangażowani są pracownicy CRI, CZW, CKiM oraz SJO.

Nowe narzędzie to:

• możliwość przeglądu treści oraz wyszukania interesujących tłumaczeń dostępnych w bazie glosariusza, bez konieczności logowania
  • możliwość zaproponowania zmian w treści po zalogowaniu się do systemu za pomocą SSO
  • możliwość wprowadzania zmian i dodawania nowych treści udostępnianych za pomocą narzędzia - opcja dostępna dla edytorów

Trwają prace nad rozbudową aplikacji o nowe funkcjonalności, jednak już teraz zachęcamy do zapoznania się z aktualną wersją narzędzia, znajdującą się na stronie: https://glosariusz.agh.edu.pl/