Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

„S”, czyli Skracarka AGH dla długich adresów internetowych

„S”, czyli Skracarka AGH dla długich adresów internetowych

Miło nam poinformować, iż pracownicy CRI udostępnili aplikację „S” – Skracarkę AGH stworzoną na potrzeby społeczności Uczelni.

Serwisy internetowe oferują treści za pomocą unikalnych adresów URL (Uniform Resource Locator), które jednak często posiadają bardzo długie, mało czytelne,  trudne do zapamiętania adresy podstron. Niejednokrotnie kopiujemy je i przesyłamy w wiadomościach, czy przekazujemy w inny sposób użytkownikom, co jest uciążliwe.
Skracarka linków to narzędzie internetowe, które na podstawie długiego adresu URL, tworzy unikalny, zwięzły i łatwy do udostępniania link, prowadzący do tej samej lokalizacji. Skrócone linki często są odbierane jako bardziej profesjonalne. Ustandaryzowane odnośniki wzbudzają większe zaufanie i sygnalizują dbałość o wygodę użytkownika. Dodatkowo, nasze narzędzie generuje również kod QR, który można skopiować, rozczytać czytnikiem telefonu i przesłać dalej w formie graficznej.

https://s.agh.edu.pl/

Dostęp do Skracarki AGH możliwy jest dla pracowników AGH po zalogowaniu poprzez SSO, wystarczy wkleić link, który chcemy skrócić i wybrać „Tnij”. Otrzymamy wtedy krótki, unikalny link do strony internetowej oraz kod QR prowadzące do tej samej zawartości.

Proszę jednak pamiętać, że Administratorzy aplikacji zastrzegają sobie prawo blokowania linków prowadzących do strony lub zasobów internetowych, które łamią obowiązujące prawo. Używanie serwisu w celach spamowania jest zabronione — adresy takie będą usuwane z zasobów aplikacji. Zastrzega się również prawo eliminowania linków, które według własnej oceny zakwalifikowane zostaną jako spam lub prowadzą do treści wątpliwych prawnie.

Stopka